Moja Siła – Justyna Moraczewska

NOWOŚĆ ❤️ „Moja Siła.”- Jak przerwać krąg przemocy i zacząć życie bez lęku. Już jest już w sprzedaży ⚡️


Pięć kobiet takich jak ty i ja. Pięć historii toczących się w kręgu przemocy. Pięć dowodów na to, że my kobiety mamy ogromną siłę, żeby wyrwać się z tego, co nas niszczy i zawalczyć o swoje życie. Za drzwiami niekoniecznie czeka skąpana w słońcu polana, na której pasą się tęczowe jednorożce. Na nowej drodze jest ciężko, zwłaszcza samotnym matkom. Na nowej drodze jest trudno. Brakuje pieniędzy. Często trzeba prosić o pomoc. Ale na nowej drodze jest wolność. Jest godność i życie bez lęku. A kiedy się go pozbędziesz, możesz wszystko.Moja siła jest Twoją.
Przemoc przybiera różne formy – od wyrafinowanych psychologicznych manipulacji bo fizyczne znęcanie się. Przemocą jest też zaniechanie  działania. A nawet milczenie. Każde jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie, lub jego brak, naruszające godność (!) , nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na zdrowiu fizycznym lub psychicznym i wywołujące cierpienie i krzywdę moralną jest przemocą. 
„To cały proces wychowania i wpajane przeświadczenie, że naszym obowiązkiem jest bycie miłą, grzeczną dziewczynką, ukształtowały przyszłą ofiarę. Rodzice, otoczenie, a ostatecznie partner, wpływają na to, że przez lata, krok po kroku, wycofujemy się z samych siebie. Rezygnujemy z siebie. Rezygnujemy ze swoich marzeń, pragnień, a ostatecznie również ze swoich elementarnych praw. Miła dziewczynka dorasta, stając się uległą kobietą. Raz pochyloną głowę trudno jest później unieść. Trudno jest wyprostować przez lata przygarbione plecy. Nie lada siły potrzeba, ale mamy ją w sobie.”


To jest książka o tym jak zatrzymać przemoc. MOJA SIŁA JEST TWOJA

Justyna Moraczewska

Udostępnij: