Pierwsze spotkanie już za nami!

 

Spotkania organizowane przez Stowarzyszenie Akademia Pozytywnych Kobiet rozpoczęły się! 

Akademia to inicjatywa, która powstała w odpowiedzi na potrzebę kobiet, żeby się rozwijać oraz mieć możliwość spotkań w kobiecym gronie i rozmawiania ze sobą. Pomysłodawczynią Akademii jest Alina Adamowicz – doświadczona managerka, terapeutka, coach i trenerka, która zamieniła wysokie stanowiska w biznesie korporacyjnym na mentorkę kobiet, które uczy optymizmu i pozytywności w oparciu Psychologię Pozytywną.

Spotkanie otworzyła Alina – założycielka kobiecego stowarzyszenia. Ala po 18 latach pracy w branży finansowej i  bankowości zrezygnowała z pozycji dyrektora zarządzającego i zajęła się swoją pasją, czyli wsparciem kobiet, które chcą zmieni swoje życie na lepsze. Jako Alka_positive jest najbardziej znaną terapeutką kobiet na Instagramie. Popularyzuje tam temat zdrowia mentalnego i dbania o prawdziwą jakość swojego życia.

Na inauguracji opowiadała o tym, jak ważna jest umiejętność mądrego dbania o siebie, jednocześnie o swój umysł i ciało. I jak nieocenioną rolę pełnią spotkania kobiet.

– Kobieta jest niezastąpionym wsparciem dla drugiej kobiety. Takim lustrem, w którym każda z nas może się przejrzeć. Szybko rozumiemy się, intuicyjnie wyłapujemy, o co nam chodzi. Tylko, że często nie mamy, po prostu, ani z kim, ani gdzie normalnie porozmawiać. O tym często piszą do mnie kobiety z całej Polski – mówi Alina. I dodaje – Dlatego postanowiłam stworzyć takie miejsce, gdzie będziemy mogły dzielić się doświadczeniem, mądrością życiową i wiedzą, która jest praktyczna i wartościowa.

Akademia działa poprzez spotkania, warsztaty i wykłady, które współorganizują same uczestniczki. Pierwsze spotkane odbyło się w zeszły piątek, 18 stycznia w Google Warsaw Campus.

 Mamy takie motto: „Gdy kobiety się wspierają, są nie-do-zatrzymania”. I to jest prawda – mówi Ala – spotkania, oprócz dzielenia się fajną wiedzą, mają również na celu dodawanie pewności siebie i inspirowanie, wsparcie rozwoju osobistego, a także pozwalają na nawiązywanie nowych kontaktów.

Współzałożycielkami Akademii są Iza Gontarek i Nadia Gruszycka. 

– Dzięki spotkaniom, mamy okazję poznać, jak inne dziewczyny radzą sobie w sytuacjach, które stanowią dla nas wyzwanie – w relacjach z mężczyznami,  w wychowaniu dzieci, w problemach zdrowotnych, jak i różnych innych kwestiach: od samotnego życia po zakładanie swojego biznesu. Wspieranie się w kobiecym gronie daje ogromną satysfakcję i pozytywną moc  – komentuje Iza, dr ekonomii i dyrektor w międzynarodowych grupach finansowych.

Nadia, założycielka i właścicielka szkół językowych w Polsce, we Włoszech i na Malcie: – Spotkanie było wyjątkowe, bo otwierające cały projekt. Począwszy od miejsca wydarzenia, poprzez atmosferę i nastroje uczestniczek – wszystko doskonale się udało. Jesteśmy szczęśliwe i już planujemy kolejne eventy.  Mamy w Polsce jeden z najniższych wskaźników zrzeszenia się w ramach zainteresowań, pasji, idei, grup samokształcenia. Takich miejsc dla kobiet też jest bardzo mało i trzeba je tworzyć. Stąd nasz pomysł na Akademię.

Gościem specjalnym była Daria Andrews – dzielna, piękna kobieta, która po latach pracy w korporacji postanowiła zmienić życie i zająć się swoją pasją.
– Maluję szczęście. Dobre emocje i dobre słowa. Żeby można było mieć je blisko. Żeby przypominały, że świat dookoła jest kolorowy, a to jakie barwy dostrzegamy – tak naprawdę obrazuje nasze wnętrze – mówi Daria.

Słowa Darii to piękne przesłanie, które będzie przyświecać spotkaniom Akademii Pozytywnych Kobiet – podsumowała Ala –  Jestem wdzięczna wszystkim uczestniczkom spotkania. Podarowałyśmy sobie mnóstwo pozytywnej energii.

Do zobaczenia!

sAPKa