O AKADEMII

Akademia Pozytywnych Kobiet powstała z potrzeby naszej i wielu naszych przyjaciółek oraz znajomych, w celu stworzenia miejsca dla kobiet, które pragną podążać za swoimi marzeniami i pasjami, są aktywne i kierują się chęcią czynienia pozytywnych zmian w sobie i wokół siebie.

Akademia jest stowarzyszeniem, które powstało z przekonania, że w życiu niezwykle ważne jest, aby czuć wsparcie. Uważamy, że kobiety potrzebują go szczególnie, bo to na nas spoczywają największe obowiązki życiowe. Mamy trudniejszą pozycję w życiu zawodowym, jesteśmy bardziej wrażliwe i poddawane większej presji otoczenia. Pracujemy na kilka etatów oprócz pracy zawodowej – jako matki i żony, kierowniczki całego zamieszania domowego i życiowego. A tego nie zauważają ani prawodawcy a nierzadko nawet nasi bliscy.

Taka jest nasza rzeczywistość – łatwo się w niej pogubić –  ale to nie znaczy, że musimy ją biernie akceptować i nic z tym nie robić. Nasz czas, tak jak i wszystkich innych ludzi, jest ograniczony. Mamy jedno życie i mamy prawo do szczęścia. Mamy prawo do realizacji marzeń i ambicji prywatnych oraz zawodowych. Mamy święte prawo i obowiązek dbania o jakość naszego życia.

Ideą Akademii jest tworzenie nie tylko strefy pozyskiwania wiedzy, ale również dodawanie pewności siebie i inspirowanie, wsparcie rozwoju osobistego, pomoc w nawiązywaniu kontaktów i współpracy. Działamy poprzez organizację spotkań, warsztatów i wykładów. Uczestniczymy w pro-kobiecych projektach, które dotyczą spraw najważniejszych dla kobiet. Eventy Akademii przygotowywane są z nadrzędnym celem: nauczenia kobiet optymizmu i pozytywnego nastawienia oraz umiejętności dbania o siebie, o swój umysł, ciało i duszę, poprzez dzielenie się mądrością życiową i wiedzą, która jest praktyczna i wartościowa.

Akademia jest kobiecą strefę dającą możliwość spotkań, rozmów, wymiany doświadczeń i wykładów prowadzonych przez uczestniczki. Misją społeczną Akademii Pozytywnych Kobiet jest, aby Uczestniczki Akademii stały się częścią silnej społeczności pozytywnych kobiet, która wzmacnia i wspiera rozwój osobisty, zawodowy, duchowy i  emocjonalny uczestniczek. Akademia chce być katalizatorem pozytywnych emocji, optymistycznego nastawienia i dobrej energii życiowej.

Akademia łączy ze sobą podobne myślące kobiety, które mają wspólny cel – zacząć żyć życiem, które kochają, zbudować pewność siebie, nauczyć się pozytywności. Na tej drodze wspieramy się wzajemnie – prywatnie i zawodowo korzystając z doświadczeń, umiejętności i wiedzy każdej z nas.

Jeśli chcesz mieć kontakt z podobnymi do siebie kobietami, motywować innych, dzielić się swoim doświadczeniem i rozwijać się – zapraszamy. W Akademii chcemy pomagać w zmianach i rozwoju osobistym. Słuchamy siebie, wspieramy się, uczymy się być wdzięczne za to, co mamy i żyć pełnią życia. Tylko tak, czując się szczęśliwe, możemy dzielić się pozytywnością z innymi. Wierzymy, że za tym przyjdzie spokój wewnętrzny, satysfakcja życiowa, zawodowa i towarzyska. Chcemy tworzyć lepsze społeczeństwo. Wygląda na to, że obecnie tylko kobiety mogą to zrobić.

Informacje o wydarzeniach pojawiają się w aktualnościach oraz na naszm profilu na Facebooku i na Instagramie.