GDY KOBIETY SIĘ WSPIERAJĄ, SĄ NIE-DO-ZATRZYMANIA!

Stowarzyszenie Akademia Pozytywnych Kobiet

powstało z przekonania, że w życiu niezwykle ważne jest, aby mieć i czuć wsparcie. Kobiety potrzebują go szczególnie, bo to na nas spoczywają największe obowiązki życiowe. Mamy trudniejszą pozycję w życiu zawodowym, jesteśmy bardziej wrażliwe i poddawane większej presji otoczenia. Pracujemy na kilka etatów oprócz pracy zawodowej – jako matki, żony, kierowniczki całego zamieszania domowego i życiowego. Dlatego w życiu potrzeba nam kogoś, kto nas zatrzyma w codziennym biegu, wysłucha, pomoże odnaleźć siebie i poczucie szczęścia.

Tymczasem tempo życia rośnie. Mamy coraz więcej obowiązków, zmian i zamieszania. I raczej będzie tego więcej, niż mniej. A my nie mamy choćby podstawowej edukacji psychologicznej ani w szkołach czy w pracy. Zamiast edukacji mamy reklamy tabletek…w księgarniach stoi poradnik przy poradniku – każdy sprzedaje swoją historię i receptę na szczęście. Można się pogubić.

Dlatego problemy ze zdrowiem psychicznym obejmują coraz większą część społeczeństwa. Depresja stała się chorobą cywilizacyjną, która dotknie co trzecią osobę. Trzeba nauczyć się jak sobie z tym radzić. Całe szczęście nauka tak poszła do przodu, że jest wiele nowoczesnych narzędzi i technik, które skutecznie pomagają i wspierają. To tematy, o których chcemy często mówić. Dodatkowo wszystkie badania nad poczuciem szczęścia i satysfakcji pokazują, że jednym z jego głównych elementów są bogate, ciekawe i jakościowe relacje socjalne.

I właśnie dlatego Alina, Iza i Nadia, powołały Stowarzyszenie Akademia Pozytywnych Kobiet. Naszym celem było stworzenie strefy wzajemnego wsparcia, motywacji i rozwoju kobiet. Akademia to kobieca strefa dająca możliwość spotkań, wymiany doświadczeń i wykładów prowadzonych przez uczestniczki. Wspieramy się prywatnie i zawodowo korzystając z doświadczeń, umiejętności oraz wiedzy każdej z nas.

Pozytywne Kobiety łączą ze sobą podobnie myślące kobiety, które mają wspólny cel – zacząć żyć życiem, które kochają, zbudować pewność siebie, nauczyć się pozytywności i jak znajdować spokój wewnętrzny. Na tej drodze chcemy być razem – dołącz do nas! Nie jesteśmy organizacją komercyjną, ani zarobkową – nie pobieramy opłat – tworzymy coś razem, bo tak chcemy i czujemy, że jest to ważne.

Wierzymy, że za zmianą podejścia do życia, przychodzi spokój wewnętrzny, satysfakcja życiowa, zawodowa i towarzyska. Chcemy tworzyć lepsze społeczeństwo. Wygląda na to, że tylko kobiety mogą to zrobić.

Nie stawiamy granic wiekowych. KAŻDA z NAS jest WAŻNA.

Dołącz do NAS!

sAPKa

Udostępnij: