Pożeracze

Czasem przychodzi taki moment w życiu, że trzeba zerwać relacje nawet z osobami, z którymi budowało się je bardzo długo, a raczej… tkwiło w nich, bo relacje były niezdrowe, toksyczne. Im szybciej to zrobimy, tym lepiej. Każdy z nas ma conajmniej kilka takich osób w swoim otoczeniu, osób pożeraczy energii, pożeraczy naszego poczucia własnej wartości, pożeraczy naszej dobrej woli i dobrego serca. Ludzie toksyczni dobrze wiedzą, kogo wykorzystać, jak wykorzystać, jak od siebie uzależnić, co zrobić by zacząć sterować czyimś życiem. Z takiej relacji wyjść jest bardzo trudno, bo pożeracze są zazwyczaj bardzo bystrymi stworzeniami, doświadczonymi i inteligentnymi. I zazwyczaj nie brak im konsekwencji w działaniach, a czasem pożerają tak dyskretnie, że nawet się tego nie domyślamy.
Spotkałam kilka takich osób w życiu. I pamietam to uczucie, kiedy już wiedziałam, że ta osoba jest toksyczna, pożerała mnie, ale mimo to tkwiłam w relacji, bo tak wypada, bo jak to wyrzucić kogoś z dnia na dzień z życia, bo się przywiązałam, bo będzie mi brakowało, zaczyna się widzieć tylko dobre strony tej osoby, zaczyna działać mechanizm wypierania, wypieramy ze swojej głowy, ze swoich myśli wszystko co zle, kłótnie, przykrości, zaczyna się pamiętać tylko pozytywne chwile, dawać kolejne szanse, liczyć na to, że ktoś zrozumie, że poprawi swój stosunek u nas. Oczywiście zazwyczaj nic z tego nie wychodzi, ludzie toksyczni zostają nimi nadal, mimo kolejnych szans. Dlatego recepta jest jedna – należy wziąć się za… siebie. Sobie wytłumaczyć, ta relacja nie jest dobra, muszę to uciąć, tu i teraz, odejść, zerwać kontakt, odciąć się od pożeracza. To wymaga wielkiej odwagi, ale my kobiety mamy ją w sobie i ona się uaktywnia właśnie w takich momentach, jedyne co musimy zrobić, to pozwolić jej zadziałać.

Życzę Wam, drogie lejdis, umiejętności dobierania do grona dwóch przyjaciół ludzi pozytywnych, takich, którzy potrafią też dawać, nie tylko brać, takich, na których widok zawsze się uśmiechamy, ludzi o dobrych sercach.

Życzę Wam zdrowych relacji. A gdy przydarzy się zła, zdobądźcie w sobie siłę, żeby ją zakończyć. Im szybciej to zrobicie, tym lepiej dla Was.

Dobrego, pozytywnego tygodnia 🙂

Pani Snapchat

Udostępnij: