Dzwonek dzwoni, a kurier goni… – Barbara Grzymkowska Blok

W grudniowej szarudze, niemal ciemności mamy wiele pozytywnych rozpraszaczy mroku. Często tego nie dostrzegamy pochłonięci dziećmi, pracą, zakupami, kredytami i wszelkiej maści problemami naszego świata. Czasem zbyt często. Sama łapię się na tym, że zapominam się uśmiechnąć, że słucham, ale nie słyszę. Słyszę, ale nie rozumiem. Tylko dlatego, że mam zbyt dużo rzeczy do zrobienia, a zbyt mało czasu. Zbyt mało chęci przez ten cały, wieczny ambaras. 

W grudniu wydawałoby się, że działam jak automat, odhaczam kolejne zadania, kupuję prezenty, omawiam plan posiłków, uczę robić szlaczki, tłumaczę życie, płacę rachunki…. Jednak uczę się zatrzymania, uczę się wyciszenia i odpuszczenia, bo w głowie mam jedno zdanie „Nikt nie zrobi nic za mnie, ale też nikt nie sprawi, że poczuję się szczęśliwa i spokojna. To tylko moje zadanie.” Dzwoni to zdanie i odbija się od szklanek, talerzy, nieumytych okien, sprzedaży i dzwonka u drzwi, który oznacza kuriera. 

Kiedy tak wydzwoni siadam na pięć minut zamykam oczy i łapię oddech. Tyle i aż tyle, by pójść dalej. Potem sięgam po mój Odczarownik Grudniowy, kalendarz na cały miesiąc, który napisałam dla siebie i moich czytelniczek. Wynajduje zadanie i przez kolejne pięć minut skupiam się na własnych myślach i potrzebach. Każda z nas potrzebuje takiego dzwoneczka w grudniu! Jego melodia jest prosta niczym dzwon na wierzy kościoła, a jej dźwięk śpiewa „Zatrzymaj się i pomyśl o sobie, zanim pomyślisz o innych i za innych. Wyciągnij grudniową magię z serca i pozwól sobie na czas dla siebie”. Pięć minut albo dużo, dużo więcej.

Odczarownik Grudniowy to ebook, który kupisz na mojej stronie internetowej https://www.barbaragrzymkowska-blok.pl/odczarownik-grudniowy-ebook-pdf/ 

O AUTORCE 

Barbara Grzymkowska-Blok 

Szalona, wesoła i energiczna mama czwórki. Z wykształcenia polonistka, która świat ubiera w słowa, a z zawodu florystka, która upiększa każdą życiową przestrzeń. Po wielu życiowych zawirowaniach postanowiła wspierać kobiety i podczas warsztatów pomagać im rozkwitać po kryzysie. Autorka powieści „Osobista Wojna” oraz „Malowane Życie” – książek o kobietach i dla kobiet o stracie i relacjach rodzinnych. Autorka Bajek Magicznych dla Kobiet oraz Odczarownika Grudniowego. 

Udostępnij: